DRONE BATARYASI NASIL GÜÇLENDİRİLİR?

Drone Batarya Güçlendirme

Drone kullanıcılarının en büyük derdi batarya/pil ömürleri ve bu pillerin ömürlerini en verimli şekilde kullanmak istemeleridir. Peki bataryayı en doğru şekilde nasıl
kullanmalı, nasıl drone bataryamızın ömrünü uzatmalıyız…
TB47 ve TB48 bataryalarda aşağıdaki kullanımlara dikkat ederek bataryanın zarar görmesi ya da bataryanın havada akım kesmesi önlenmiş olacaktır.

DJI Drone Bataryalar

500 tam şarj kullanım kapasitesine sahiptir.
Bataryalar orjinal şarj aletiyle sarj edilmelidir. Orjinal sarj aleti batarya dolduğunda otomatik olarak enerjiyi kesecektir.
5O derece havada drone uçurmak drone bataryalarının zarar görmesine sebep olabilir, hatta drone havada ekstra sıcaklığa ulaştığı için cihazın ve bataryaların sıcaklığı
ekstra seviyeye ulaşır.
Yağmurlu ve karlı havada drone uçurmak bataryayı sıvı temasıyla karşı karşıya bırakacağı için hem piller hemde drone zarar görecektir.
Bataryalar kullanıldıktan sonra uzun süre kullanılmayacaksa yüzde 65 seviyeye indirilmeli. Bu bataryanın şişmesini önleyecektir. Menüden deşarj işlemi kolaylıkla seçilebilir.
Batarya uzun süre kullanılamayacaksa menüden desarj işlemi seçmek yerine drore uçurularak batarya yüzde 40 seviyelerine düşürülmesi de bir başka yöntem olabilir.
Bataryalar sarj esnasında iletken malzemelerden uzak tutulmalıdır. Sıcaklığını orta düzeyde tutmak için ısınabilecek kablolardan uzak tutulmalı, metal cisimler ve sıvılardan uzakta tutulmalı.
Batarya her on kullanımdan sonra kalibre edilmeli. Kalibrasyon işlemi için batarya üzerindeki gösterge ışıklarından faydalanılacaktır.

Blade Chroma Quadcopter güçlü pilleri sayesinde 30 dakikalık uçuş süresine sahiptir 4K çekim yaparak 2500 metre uzaklıkta kontrol edilir.

DJI Phantom 4 Pro Advanced 5870 mAh batarya gücü ile 30 dakika güvenli uçuş sağlar ve 7km uçuş menziline sahiptir.

DJI Phantom 4 Pro 5870 mah pil gücü 30 dakika uçuş sağlarken 7 km içerisinde güvenli uçuş imkanı sağlar.

DJI Phantom 4 Pro V 2.0 7 km uçuş menzili ve 30 dakika güvenli uçuş sağlar.

Sim Too Pro 1 km’lik mesafeye kadar kontrol edilebilir ve 30 dakika süreyle havada kalır.

DJI Phantom 4 28 dk havada kalarak 3500 metreye kadar kontrol edilebilir.

DJI Mavic Pro 27 dakikalık uçuş süresine sahip ve 4K çözünürlükte çekim yapabiliyor. 7 km mesafeye kadar kontrol edilebilen Mavic Pro en çok tercih edilen drone’lardan birisi.

DJI Inspire 2 27 dakika havada kalma süresine sahip DJI Inspire 2, 80 km hıza ulaşabiliyor ve 7 km mesafeye kadar gidebiliyor.

Parrot Bebop 2 25 dakika havada kalabilen bu drone 500 gr ağırlığında. Ayrıca 1080p çözünürlükte video çekebiliyor ve 3200 metreye kadar kontrol edilebiliyor.

DJI Phantom 3 25 dakikalık uçuş süresine sahip ve 1500 metreye kadar kontrol edilebiliyor. Ayrıca, DJI Phantom 3 2.7K çözünürlükte video çekim yapabilmektedir.

DJI Phantom 3 Pro 23 dakikalık uçuş süresine sahip ve 3 km mesafeye kadar kontrol edilebiliyor. 4K çözünürlükte video çekim yapabilen kameraya sahip Phantom 3 Pro tercih edilebilir bir drone olarak karşımıza çıkıyor.

3DR Solo 22 dakika havada kalma ve 500 metreye kadar gidebilme özelliğine sahip.

Yuneec Q500+ 22 dakikalık uçuş süresine sahip, 2 km mesafeye kadar kontrol edilebiliyor ve 1080p çözünürlükte video çekebiliyor.